niedziela, 22 listopada 2015

Dziecko 0.5

Dziecko wersja 0.5 (zwana potocznie "półroczniakiem") to dalej produkt testowy, niezdolny do samodzielnego funkcjonowania. Twórców czeka jeszcze wiele pracy i czasu aby ulepszyć produkt do bardziej ineraktywnych i nowszych wersji. Póki co, Diecko 0.5 nadal pozostaje systemem głównie wewnętrzym z dość ograniczonymi możliwościami rozpowszechniania go do większego grona.
Skupmy się jednak na szczegółach technicznych urządzenia.

Dziecko 0.5 posiada już takie funkcje jak na przykład:


- badanie świata zewnętrznego za pomocą standardowego urządzenia wejścia i wyjścia "paszcza"

- obrotowa kamerka o pełnym zasięgu 360° - coraz częście podążająca za źródłem dźwięku

- elemeny chwytne, bez problemu radzące sobie z unoszeniem, manewrowaniem i przenoszeniem przedmiotów do 0,5 kg

- ładowanie innymi źródłami niż standardowy C.Y.C.

- wydawanie rozwiniętych sygnałów dźwiękowych mających na celu komunikację ze światem zewnętrznym


Warto jednak wspomnieć, że wymienione wyżej funkcje, nadal są poddawane testom beta i mogą nie działać zgodnie z założeniami Twórców.
- Urządzenie "paszcza", w celach ochronnych, wymaga zainnstalowania oprogramowania zabezpieczającego, ograniczającego je przed umieszczaniem w nim obiektów typu "nie-pokarm".
- Elementy chwytne nadal nie są w 100% skonfigurowane z kamerką i często zdają się działać niezależnie od głównego systemu. Mogą tym samym czasem robić wrażenie, jakoby urządzenie miało zainstalowany program autodestruktywny. 
- Mimo iż ładowanie innymi źródłami niż C.Y.C. jest możliwe, to Dziecko 0.5 może się resetować przy takich działaniach i konieczne jest wtedy powtórne, szybkie podłączenie do C.Y.C.a.
- Mimo iż sygnały dźwiękowe w Dziecko 0.5 są już zdecydowanie lepiej opracowane niż w poprzednich wersjach, to nadal nie działają żadne 100%-skuteczne systemy je blokujące. Może się zdarzyć, że Dziecko 0.5 zaczyna nadawać głośne sygnały alarmowe bez konkretnej przyczyny i bardzo trudno je wyłączyć.


Pozostałe, wybrane wady:


- Dziecko 0.5 nadal nie ma sprawnie działającego systemu odbierającego komunikaty głosowe. 

- Wtyczka "spokojny sen" dalej nie jest poprawnie obsługiwana i regularnie się zacina.

- Podczas usuwania efektów przemiany ładowania, urządzenie nie zachowuje wymaganego spkoju i utrudnia znacząco cały proces.

- Podczas uruchamiania programu czyszczącego "kąpiel w tummy tube" blokują się nogi urządenia, uniemożliwiając niezbędny podczas programu "siad w kubełku". W efekcie urządzenie musi być czyszczone w pozycji stojącej. 


Wybrane zalety:


- Dziecko 0.5 ma już doskonale działające wtyczki "radość" i "odpowiedź na uśmiech".

- Urządzenie, na skutek kontaktu z nowymi elementami otoczenia, może długi czas pracować bez udziału Twórców.

- Uruchomienie programu "spacer" powoduje szybkie wyciszenie się urządzenia, choć nadal wymaga on umieszczenia kamerki w pozycji "na brzuchu", tak, aby mogła rejestrować całe otoczenie.


Ponadto Dziecko 0.5 nadal nie obsługuje programów takich jak "ząbkowanie", "raczkowanie"czy "siadanie" lecz wszystko wskazuje na to, że będą one kompatybilne z urządzeniem po następnym upgradzie. 


Uwaga! Przypominamy, że pukanie w obudowę nie ulepsza działania urządzenia i nie naprawia występujących błędów! Zaleca się dalsze działania nad ulepszeniem softwareu, bez uszkadzania części zewnętrznych. 

14 komentarzy:

 1. Ale się uśmiałam. F. jesteś genialna! Moje urządzenie dokładnie za miesiąc osiągnie wersję 2.0.Mam nadzieję, że przynajmniej wtyczka "spokojny sen" zacznie działać prawidłowo w moim urządzeniu ;-)

  Miki cudnie się prezentuje! Gratuluję pierwszego półroczka!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że się podoba :)
   Mam nadzieję, że nam uda się naprawić wtyczkę przed uaktualnieniem do wersji 2.0, choć wiadomo, że różnie to bywa. A na gwarancji przecież nie wymienię :)

   Usuń
 2. Ten wpis jest świetny :) nieźle się uśmiałam i zdecydowanie poprawił mój nie tak świetny dziś humor :) Dziękuje! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hehehe skąd ja to znam! Mam taki sam model w domu ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Model 1.0 nie jest wcale lepszy :p najbardziej by mi się przydała wtyczka "spokojny sen". Ehh jakby to mogło być takie proste. Wpis świetny!

  OdpowiedzUsuń
 5. Hehe rewelacyjny opis człowieka 0.5 :) dla mnie bomba, ciekawa jestem w takim razie jak będzie wyglądał opis modelu 1.0 :)
  Super
  Pozdrawiam
  matkapolka89

  OdpowiedzUsuń
 6. Jesteś nieziemska :) Cudowny opis Dziecka w wersji 0.5 :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Śmiechłam :) cudny dzieciaczek ;) A mozliwosci udoskonalania nieograniczone ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. "pracuje bez udziału twórców" - kurcze, moje urządzenie ma w tym największy defekt.
  Ale dobrze wiem, że życie bez wyzwań dla kreatywnych konstruktorów byłoby nie do zniesienia, więc tak - ulepszajmy nasze modele całe życie!

  Świetny wpis!! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Opis bezbłędny! :D
  Kopiecie Małego w wiaderku? Rozbrajają mnie zdjęcia maluchów z takich kąpieli ;)
  Gdybyśmy nie dostali wanienki od brata, to chyba skusiłabym się na wiaderko, bo przy naszej mikro łazience sprawdziłoby się idealnie :) No tylko pytanie, czy Córa by była kontenta :P Z tego co piszesz, to u Was są z tym przeboje ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uwazam, ze wiaderko jest swietne. Szczegolnie wlasnie w mikro lazienkach. Mlody lubi bardzo tego tummy tub ale ostatnio wymyslil sobie, ze bedzie w nim stal. Zapiera sie niesamowicie jak sie go probuje posadzic. I bardzo mu sie to stanie podoba. Zaczepia sie lapkami o krawedz i tak stoi i probuje polowac na wszystko co w zasiegu rak.

   Usuń
 10. Jaki duży już jest! Wszystkiego najlepszego :)
  A opis świetny ;) Niesamowicie poprawiłaś mi humor w ten nieprzyjemny dla mnie dzień :)

  OdpowiedzUsuń
 11. urządzenie jest świetne! a przy tym śliczne! też muszę sobie takie sprawić

  OdpowiedzUsuń
 12. Ogólnie samo wychowanie naszego malucha jest czymś niezwykle ważnym i muszę przyznać, że jak najbardziej warto jest co nieco na ten temat wiedzieć. Dlatego również polecam każdemu zapoznanie się z wpisem https://whisbear.com/pl/blog/drzemka-niemowlaka-zdrowa-czyli-jaka/ gdzie fajnie opisano kwestię drzemek u niemowlaków.

  OdpowiedzUsuń