niedziela, 8 listopada 2015

Homo Tabletis - Nie bądź tabletowym rodzicem!


Zapraszam po więcej informacji na temat wpływu technologii na dzieci TUTAJ.
6 komentarzy:

 1. Patrząc na moją 8,5-miesięczną Córę, widzę, że dzieci ciągnie do elektroniki, jak tylko nauczą się chwytać i pełzać. Miga, świeci, wydaje dźwięki, do tego zwykle w niedostępnym miejscu = coś niewiarygodnie ciekawego.
  To, że dziecko w końcu zacznie korzystać z tabletu czy smartfona, jest obecnie nieuniknione, ale to od rodziców zależy kiedy to nastąpi i w jakich ilościach. Ta granica 2 lat wydaje mi się bardzo rozsądna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne, ze ciagnie. I nic w tym dziwnego bo nowe, fajne, rodzicom sie podoba.
   My z tego wzgledu przestalismy korzystac z technologii przy mlodym. Komputera uzywamy jak pojdzie spac, a telefonow w domu staramy sie w ogole nie uzywac. Ewentyalnie, gdy trzeba cos sprawdzic, lub bardzo chcemy usiasc do internetu to budujemy mu fort zaslaniajacy z ksiazek lub maty puzzlowej :)
   Jedyne co mu swieci i miga to jego lampka nocna z gwiazdkami.

   Usuń
 2. Ja moich chłopakom pozwalam na chwile z komputerem lub tabletem jedynie w piątki, czasami soboty, ale widzę że gdyby tylko mogliby spędziliby tak cały dzień.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja moich chłopakom pozwalam na chwile z komputerem lub tabletem jedynie w piątki, czasami soboty, ale widzę że gdyby tylko mogliby spędziliby tak cały dzień.

  OdpowiedzUsuń
 4. Z tymi tabletami to tragedia jest.. ale - niestety - ja swoim bąkom czasem pozwalam

  OdpowiedzUsuń
 5. Kurcze chyba jestem tabletowym rodzicem, ale raczej gdy się bawimy tabletem to razem, a nie osobno. Mam trochę wyrzutów, ale piosenki nas tak wciągają, że to nawet gorsze od uzależnienia tabletowego, bo piosenki słuchamy na czym się tylko da.

  OdpowiedzUsuń